Grono pedagogiczne i wolontariusze

 

Anna Gąsiorowska – dyrektor/Nauczyciel prowadzący grupę A1+  B1 B2 C1, zajęcia GCSE oraz lekcje  języką polskiego jako obcego dla dorosłych

 

Nigdy nie oczekuj zbyt wiele i nie wymagaj zbyt mało. Nigdy też nikogo o nic nie proś! Jeśli ktoś sam z siebie ofiaruje Ci coś czego bardzo pragniesz, to będzie to znaczyło o wiele więcej od tego o co byłbyś w stanie poprosić… ”

Magister filologii polskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, od początku przyjazdu do UK zajmuje się edukacją dzieci z języka polskiego i historii, pomysłodawczyni i założycielka Nauczanie Języka Polskiego w Thetford. Wychodząc naprzeciw potrzebom edukacyjnym młodego pokolenia w Wielkiej Brytanii, podjęła studia podyplomowe na kierunku nauczanie języka polskiego i kultury polskiej jako drugich, organizowane przez Uniwersytet Jagielloński i Polski Uniwersytet na Obczyźnie w Londynie – ukończyła je z wynikiem bardzo dobrym. Ceni sobie kompetencje, zaangażowanie i sumienność. Z wielką rozwagą i namysłem dobiera kadrę pedagogiczną, ponieważ jest wierna pojęciu tabula rasa i zdaje sobie sprawę jaka odpowiedzialność ciąży na nauczycielu -młody umysł czeka na zapisanie wiedzy przez doświadczenie i edukację. Dla niej każdy  uczeń jest wyjątkowy i niepowtarzalny, potrafi godzinami tłumaczyć i wyjaśniać zawiłości języka ojczystego. Jest dumna też, ze swoich angielskojęzycznych dorosłych uczniów, z jakim zaangażowaniem i determinacją uczą się języka polskiego. Prywatnie; pasjonatka polskiej literatury i poprawnej polszczyzny, właścicielka dość pokaźnego księgozbioru, którym po długim przemyśleniu, zdecydowała się podzielić. Jest w trakcie tworzenia społecznej biblioteki, pragnie zarazić i uzależnić każdego, aby czytanie stało się treścią i sposobem życia. Zmagając się z losem, zawsze dąży do wyznaczonego celu, kierując się Bułhakowską prawdą z Mistrza i Małgorzaty powtarza z uporem maniaka (…)Niech pani nigdy nikogo i o nic nie prosi! Nigdy i o nic, tych zwłaszcza, którzy są od pani potężniejsi. Sami zaproponują, sami wszystko dadzą.  (…)

 


Natalia Mazur – nauczyciel prowadzący Grupę A1 i Wczesnoszkolni – adaptacja 3+

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego, czego się pragnie (Paulo Coelho).

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu o profilu pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Po ukończeniu mojej edukacji, podjęłam pracę w przedszkolu, zgodną z moim wykształceniem, jako nauczyciel.

W pracy cenię sobie atmosferę bezpieczeństwa i komfortu. Uwielbiam odkrywać z dziećmi świat poprzez zabawę i różnorodne eksperymenty. Jestem bliska zasadzie wychowania metodą Montessori, Pomóż mi samemu to zrobić’’, bo każdy nauczyciel powinien wspierać dziecko w codziennym odkrywaniu świata. Przebywanie w towarzystwie dzieci, daje mi dużo radości. Kiedy widzę uśmiech na ich twarzach wiem, że to, co robię ma duże znaczenie. Jestem nie tylko nauczycielem, ale przyjacielem, za każdym razem podczas zajęć staram się pomagać, opanować troski i obawy, często też lęki moich małych podopiecznych. Żadne pytanie, czy odpowiedź moich uczniów, nie może mnie ani zadziwić, ani rozśmieszyć, ponieważ jestem profesjonalistką i to dzieci pokazują mi, co jest im potrzebne i czego oczekują. W życiu prywatnym jestem fanką horrorów i Michaela Jacksona.


Anna_Buczek_Bajgrowicz

Anna Buczek–Bajgrowicz –Wolontariusz /Koordynator imprez kulturalnych oraz zabaw dla dzieci

Moja nieskromna osobowość pozwala mi ubarwić życie, które czasami traci sens lecz tylko na parę ulotnych chwil. Mam na imię Ania, wiek: cały czas młoda… Jestem mężatką, a także mamą 3 letniego synka Szymona. Staram się zwalczać wszystkie przeszkody stojące mi na drodze do upragnionego celu. Chętnie pomagam innym, często pojawia się u mnie wrażliwość i poczucie obowiązku. Staram się optymistycznie patrzeć na świat.  Lubię stawiać na swoim i dominować. Angażuję się w każde powierzone mi zadanie i staram się wykonać jak najlepiej. Jestem tolerancyjna, lojalna wobec swoich przyjaciół i ludzi nieznajomych. Życzliwa dla znajomych i pragnąca szczęścia innych.

Zawsze wyciągam wnioski z moich życiowych błędów. Posiadam własne zdanie, oraz cenię ludzi, którzy również je mają. Potrafię cieszyć się chwilą. Moje zainteresowania wiążą się z głównie z dziedzinami z zakresu turystyki i zarządzania. Ukończyłam studia w PWSZ w Krośnie na kierunku – specjalności Gospodarka Regionalna z Agroturystyką otrzymując tytuł inżyniera oraz studia na Politechnice Rzeszowskiej w Rzeszowie na kierunku „Zarządzanie w zakresie ekonomika i organizacja turystyki”otrzymując tytuł magistra.

 


Anna_Koscielska

Anna Kościelska / nauczyciel prowadzący grupy A1 i A2

Od najmłodszych lat wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi oraz dla nich. Wizja spędzania kilkunastu godzin za biurkiem była dla mnie mocno nieatrakcyjna. Ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku Praca Socjalna. Bardzo szybko zorientowałam się, że praca z dziećmi sprawia mi najwięcej satysfakcji.
W Polsce pracowałam jako kurator społeczny dla dzieci i młodzieży. Obecnie dzieci i rodzice mogą mnie spotkać w Raleigh School and Nursery w Thetford, gdzie pełnię rolę MSA.
Pracując z dziećmi kieruję się zasadami opartymi na myśli J. Korczaka o zaufaniu oraz partnerstwie. Pamiętając, iż „wychowawca, który nie wtłacza, a wyzwala, nie ciągnie, a wznosi, nie ugniata, a kształtuje, nie dyktuje, a uczy, nie żąda, a zapytuje, przeżyje wraz z dzieckiem wiele natchnionych chwil…”

W życiu prywatnym jestem szczęśliwą mamą Hani, która dzielnie dotrzymuje mi towarzystwa podczas wspólnych wycieczek rowerowych. Lubię książki oraz aktywny wypoczynek.
Jestem dumna, że mogę być częścią zespołu.

 


 

 

czy_to_jest_Natalia

Agnieszka Sztorc-Ciongwa – nauczycielka prowadząca grupę A 1

 

Moje motto:  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

                                                                      Janusz Korczak 

Wykształcenie:

  1. Absolwentka WSZiA w Opolu; specjalność: Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna (magister)
  2. Absolwentka WSZiA w Opolu; specjalność: Resocjalizacja i profilaktyka społeczna (licencjat)

Przez okres 3 lat pracowałam w salce socjoterapeutycznej. Wzięłam udział w programie „Make a Connection – Przyłącz się.”

Jestem osobą ciepłą i uśmiechniętą, chętnie służę radą i pomocą. W pracy nauczyciela ważny jest dla mnie rozwój podopiecznych, odkrywanie małych i dużych talentów. Przebywanie z dziećmi, sprawia mi satysfakcję i pozwala czerpać radość z drobnych spraw. Każdy uśmiech dziecka to najlepsza nagroda dla pedagoga. Poprzez zdobywanie doświadczenia i wiedzy chcę doskonalić swój warsztat pracy. Moją pasją są podróże. W wolnych chwilach lubię zwiedzać ciekawe miejsca.
Odpowiadam w szkole za pomoc w trakcie zajęć i organizację czasu wolnego uczniów.


 

sylwia Sylwia Zabojszcz  – wolontariusz

Jestem szczęśliwą żoną i mamą dwóch córek. Moją pasją jest pieczenie tortów i ciast na różne okazje. Cały czas uczę się tej sztuki, a zadowolenie klientów jest dla mnie najlepszą nagrodą. W wolnych chwilach lubię poczytać dobrą książkę. Praca w bibliotece to dla mnie ogromna radość i duże wyzwanie . 😉 :-* :-*

 


 

Jacek Gąsiorowski – skarbnik/wolontariusz

Starszy chorąży Wojska Polskiego w stanie spoczynku. Prywatnie ojciec dwóch dorosłych, bardzo udanych synów, którzy jednak już dorośli i opuścili tatusiowe gniazdo, dlatego tak bardzo jest oddany sprawie  i zaangażowany w życie szkoły. Po prostu uwielbia dzieci, jest stworzony do opieki nad kimś –  zawsze, w przeszłości byli to żołnierze służby zasadniczej, teraz są to przemili uczniowie. Każdego zna po imieniu, pamięta o świeżych owocach i smacznych ciasteczkach, podaje najlepszy sok wiśniowy, z oddaniem i cierpliwością obiera jabłka dla swoich podopiecznych i czuwa, zawsze czuwa – w czasie trwania lekcji nad bezpieczeństwem wszystkich. Kilkakrotnie przyłapany. na tym, że podsłuchuje pod drzwiami – czy dzieciom krzywda się nie dzieje.

W czasie wolnym, gdy już go ma, a ma go w limitowanych ilościach, uwielbia gotować, poznawać nowe smaki, uważa, że jedzenie powinno być przyjemnością i zawsze dobrej jakości. Lubi też łowić ryby w mazurskich jeziorach, kocha polską  wieś, zawsze wraca do niej z sentymentem.

 


wojcik

Dorota Wójcik – wolontariusz

 

Na co dzień jestem pracującą mamą dwójki dzieci: Oli i Szymona. Spora różnica wieku między dziećmi zapewnia mi wiele rozrywek, co powoduje, iż nasza rodzina na pewno nie należy do znudzonych sobą, a wręcz przeciwnie myślę, że świetnie się wzajemnie uzupełniamy. I właśnie dzięki dzieciom miałam okazję poznać Państwa Gąsiorowskich, posyłając córkę na zajęcia z języka polskiego. Widząc jak dużo radości i korzyści lekcje te przynoszą córce trwałą już razem 5 lat, na przestrzeni których można zauważyć jak duży postęp i rozwój Szkoła osiągnęła – czego efektem jest chociażby tak liczne grono uczniów. I właśnie to jest powodem mojej współpracy ze Szkołą. Wolontariat w niej pozwala mi robić to co lubię czyli sprawiać radość dzieciom. I mimo moich codziennych obowiązków pamiętam o naszej polskości i staram się to rozwijać w swoich dzieciach oraz w miarę możliwości pomagać udzielając się i uczestniczyć w życiu naszej społeczności.