O nas

Nauczanie Języka Polskiego w Thetford zaprasza na lekcje języka ojczystego, jego tradycji, literatury oraz historii. Nauka prowadzona jest na ośmiu poziomach w przedziale wiekowym od 3 do 15 lat. Zajęcia trwają 2 godziny i są prowadzone przez dobrze wyszkoloną kadrę pedagogiczną.  Prowadzimy również niedzielne spotkania przygotowujące do egzaminów GCSE z  języka polskiego jako obcego.

Zapraszamy także cudzoziemców; dzieci i dorosłych na kursy języka polskiego. Istnieje też możliwość indywidualnego toku nauczania.

Nasza szkoła stawia na wielojęzyczność, która ma ogromny wpływ na pozytywny rozwój intelektualny i osiągnięcia w nauce. Pamiętajmy, że dwujęzyczne dzieci są bardziej tolerancyjne, otwarte oraz bardziej elastyczne: łatwiej przystosowują się do nowych sytuacji niż dzieci jednojęzyczne. Obraz świata dziecka bilingwalnego jest bogatszy. Do osiągnięcia tych pozytywnych skutków potrzebna jest jednak konsekwencja w rozwijaniu obu języków, pozytywne nastawienie do dwujęzyczności oraz wsparcie emocjonalne – szczególnie ze strony rodziców i nauczyciela. Serdecznie zapraszamy.


10 przykazań nauczyciela polonijnego!

  1. Poznaj każde dziecko w klasie. Traktuje je indywidualnie i z szacunkiem, bo to CZŁOWIEK!
  2. Bądź przyjaznym przewodnikiem na drodze zdobywania wiedzy przez dziecko!
  3. Ustal jasne reguły, według których wszystkie dzieci będą traktowane!
  4. Dostrzegaj potrzeby dziecka i rozwijaj jego umiejętności!
  5. Obserwuj dziecko i jego postępy. Reaguj w razie nieprawidłowości!
  6. Bądź otwarty. Wysłuchuj do końca, co dziecko ma do powiedzenia!
  7. Wymagaj od uczniów, ale przede wszystkim od siebie. Obserwujsamego siebie w roli nauczyciela. Wyciągaj wnioski z doświadczeń i rozwijaj się!
  8. Uświadom sobie, a potem uczniom i ich rodzicom, jak ważna dziś jest dobra znajomość dwu języków, w tym języka ojczystego!
  9. Nauczając, bądź oddanym towarzyszem podróży, jaką jest dla uczniów nauka języka polskiego. Zostaw uczniom przestrzeń, aby mogli odkryć w sobie swoją własną Polskę!
  10. Szkolne doświadczenia dziecka to część jego polskiego doświadczenia. Spraw, aby było ono jak najlepsze.